loader image

Standardy bezpieczeństwa szkół

Zapewne wszyscy jesteśmy zgodni co do tego, że w kwestii bezpieczeństwa naszych dzieci nie może być kompromisów. Właśnie dlatego opracowaliśmy drobiazgowe standardy bezpieczeństwa epidemiologicznego szkół. Sprawa zdrowia jest tu oczywiście najważniejsza, nie można jednaknie wspomnieć o poważnych perturbacjach organizacyjnych, zarówno na polu dydaktyki, jaki i wychowania, których jesteśmy świadkami. Dlatego też, mając obraz zamieszania spowodowanego nauką na odległość oraz konkretne straty programowe, jakie odbijają się na najmłodszych, powinniśmy starać się nie dopuścić do rozprzestrzeniania się wirusa wśród dzieci i młodzieży.

Należy również przypomnieć o tym, co podkreślają eksperci. Wiadomo bowiem, że dzieci nierzadko są nosicielami koronawirusa, chociaż same nie przechodzą choroby w sposób gwałtowny. Tym samym więc, nieświadomie stają się zagrożeniem dla starszych i najsłabszych członków rodziny. Chroniąc najmłodszych, chronimy zatem również naszych seniorów. Dlatego warto, by to rodzice – wspólnie z nauczycielami oraz kierownictwem szkoły – zadbali o to by w obiekcie wdrożone zostały najwyższe standardy bezpieczeństwa nie tylko dla swoich podopiecznych, ale tym samym i szerszych społeczności.

Jeśli natomiast jesteś odpowiedzialny za kierowanie placówką oświatową, rozważ objęcie szkoły specjalnym programem ochronnym. Nasi eksperci pomogą Tobie w podjęciu właściwych kroków. Zapewniamy, że szybko i sprawnie zaprowadzimy specjalistyczne standardy bezpieczeństwa właściwe dla szkół i obiektów edukacyjnych. Serdecznie zapraszamy!